Na skok do řecké mytologie

Již se stalo tradicí, že se při hodinách dějepisu v prvním ročníku společně vydáváme na výpravu do řecké mytologie. I letos se studenti převtělili do řeckých bohů a hrdinů, ale tentokrát jsme naše řady obohatili i o další bájné tvory. A tak vedle Dia, Dionýsa, Artemis nebo třeba Poseidona mezi nás zavítali kentauři, okřídlený kůň Pegas či bájný pták Fénix. Velkým překvapením bylo i ztvárnění sopky, která pravděpodobně stojí za zánikem starověké Kréty. Naše výprava do starověku se opět zdařila. Tyto hodiny patří k nejhezčím a nejzábavnějším ve školním roce a studenti k nim přistupují s velkým nadšením a kreativitou.

Mgr. Andrea Randáková