První turnaj ve skládání Rubikovy kostky

V pondělí 11. 12. 2023 mohou žáci školy poměřit svou rychlost ve skládání Rubikovy kostky, tentokrát v kategoriích 2×2 a 3×3.

Diváci, kamarádi a nadšenci všeho druhu vítáni! Přineste své kostky či méně známé hlavolamy a podělte se s námi o své nadšení.

Informace pro soutěžící:

Kdy: 11. 12. 2023 od 14:30 do 16:00

Pro přihlášení vyplňte tento formulář Odkaz na přihlašovací formulář zde nebo řekněte svému třídnímu učiteli. Přihlášení otevřeno do 7. 12. 2023.

Přivítání proběhne v učebně 1. VG v přízemí gymnázia, vše bude čitelně označeno.

Nejprve proběhne soutěž v kategorii 2×2, poté se bude soutěžit v kategorii 3×3 (cca od 15:00).

Každý soutěžící musí mít svoji kostku pro danou disciplínu.

Jak bude probíhat skládání?

1. Kostku předáte vyučujícímu, který ji rozmíchá a zakryje na stole.
  2. Na povel START soutěžící kostku odkryje a má 15 sekund na prostudování.
  3. Až bude soutěžící připravený (nejpozději po 15 sekundách), zapne časovač na tabletu před sebou a skládá. Po složení kostky soutěžící zastaví časovač na tabletu.

Před započetím soutěže si bude každý soutěžící moci práci s časovačem vyzkoušet. Jedná se o tradiční časovač, který již nyní pravděpodobně využíváte na svém telefonu, když trénujete.

1. Každý soutěžící bude mít 3 pokusy, ze kterých se vypočítá průměrný čas.
  2. Vítězové budou vyhlášeni podle nejkratšího průměrného času. Je také připravena cena pro nejrychlejší složení v každé kategorii (jedno složení, nikoliv průměrný čas).

V případě dotazů kontaktujte Mgr. Michaelu Çakmak (michaela.cakmak@zsgvodnany.cz).

Těšíme se na vás!

Odkaz na přihlašovací formulář zde