Vzhůru na Olymp

V průběhu měsíce února se studenti prvního ročníku gymnázia v hodinách dějepisu věnovali řecké mytologii. Již tradičně jsme se tedy v rámci jedné vyučovací hodiny společně vypravili do starověkého Řecka na horu Olymp a ze studentů se opět na chvíli stali bohové a hrdinové z antických bájí a pověstí. Mohli jsme se setkat s vládcem všech bohů Diem a jeho manželkou Hérou, svým trojzubcem nám pokynul Poseidon, k zábavě a veselí nás vyzval Dionýsos, dokonce i převozník Charón byl připraven přepravit nás do podsvětí. Výprava se zdařila, hodina byla zábavná, dozvěděli jsme se něco nového o řeckých bozích i o tom, jak je rozeznat podle jejich atributů. Všem studentům patří dík za jejich kreativní přístup.

Mgr. Andrea Randáková