Týden v poslanecké sněmovně

Nahlédnout do veřejnosti nepřístupných prostorů Poslanecké sněmovny? Zúčastnit se sněmovních jednání? Setkat se s jednotlivými poslanci a zjistit, jak to v Poslanecké sněmovně funguje? Ano, tuto jedinečnou příležitost jsem měla díky poslanci Šimonovi Hellerovi.

Šimon Heller je učitel na Třeboňském gymnáziu, cestovatel, zastupitel Jihočeského kraje, člen KDU-ČSL a také politik. Právě s ním a s jeho týmem jsem měla možnost strávit celý týden. Nahlédla jsem do zákulisí jednání klubů, navštívila školský výbor a 50. jednání Poslanecké sněmovny. Upravovala jsem mnoho dokumentů a novel, kontrolovala pozměňovací návrhy a učila jsem se, jak funguje celý legislativní proces. Musím říci, že díky našemu gymnáziu jsem spoustu těchto věcí zvládla s přehledem.

Týden v Poslanecké sněmovně mi otevřel nový pohled do života, a tak bych vám chtěla doporučit, ať se účastníte akcí, které vás zajímají, ze začátku možná budete mít strach, i já ho měla, ale opravdu to stojí za to. ♡

Adéla Křížová, studentka 3.VG