Vánoční turnaj v basketbalu

Dne 21.12. se uskutečnil první ročník Vánočního turnaje v basketbalu, kterého se zúčastnilo 7 tříd z gymnázia a 3 třídy ze základní školy. Turnaj probíhal již od 8 hodin ráno a celkem tedy mezi sebou soutěžilo 10 tříd, které byly rozděleny do 2 skupin, z nichž následně první dvě umístěné třídy postupovaly do medailových bojů.

První z medailových zápasů o 3. místo mezi sebou odehráli žáci osmých ročníků, konkrétně tercie a 8. ZŠ, kdy po napínavém souboji byli nakonec úspěšnější žáci tercie. Ve finále se pak utkaly třídy gymnázia kvinta a sexta, kde byli nakonec úspěšnější ti mladší a vítězem se tak stali studenti kvinty, kteří obdrželi od paní ředitelky vítězný dort a následně byli vyzváni na souboj proti vyučujícím, kde zápas dopadl se skórem 10:2 ve prospěch učitelů.

Bc. Vladislav Doležal