Erasmus+ SCIENCE

Základní škola a gymnázium Vodňany se účastní nového Erasmus+ projektu s názvem SCIENCE.

Naši učitelé v rámci tohoto projektu spolupracují s učiteli z polského města Bydgoszcz. Dne 4.5. již proběhla první online seznamovací schůzka aktivně se účastnících učitelů, kteří budou společně pracovat na obohacení a propojení výuky přírodovědných předmětů tak, aby studenty tyto předměty více zaujaly, ale také aby lépe porozuměli souvislostem mezi jednotlivými obory.

V průběhu tohoto projektu se naši učitelé podívají do polských škol, polští učitelé poté přijedou k nám. Také se těšíme na nové ptačí krmítko na naší zahradě, které bude snímané kamerou, a živý přenos bude možné sledovat online 24 hodin denně. Velký důraz bude kladen na badatelsky orientovanou výuku a všechny své zkušenosti a poznatky budou poté účastnící se učitelé šířit dále mezi své kolegy, a to nejen ve formě příručky s nápadníkem aktivit.

Jsme velice rádi, že tímto způsobem můžeme opět obohatit výuku přírodovědných předmětů na všech částech naší školy.

Mgr. Michaela Çakmak