Erasmus+ ABE – Maďarsko živě

Den 5

V pátek jsme prezentovali prezentace o Velikonocích v našich zemích. Potom jsme každý zazpíval svoji lidovou píseň a šli jsme zdobit jídelnu na závěrečnou party. Party byla úžasná, hodně jídla, pití a muziky. Všichni jsme si to moc užili.

V sobotu jsme si ráno zabalili kufry a odjeli na letiště. Nasedli jsme do letadla a bez problémů vzlétli a přistáli v Praze. Až na jeden mírně pochroumaný kufr jsme v pořádku dorazili do Vodňan.

Den 4

Dnes jsme zahájili den v 8:30 kdy jsme se sešli v hale, kde jsme se rozdělili do skupin a pracovali na společném zadání kterým bylo představit si že jsou z nás učitele čtyř různých škol. Pak jsme vytvořili program pro naše “studenty” a ke konci jsme prezentovali proč je nás program stejný pro všechny lidi, bez rozdílu kvůli pleti, vyznání nebo pohlaví.

Po tomto workshopu jsme se přesunuli na místo, kde jsme se rozdělili do dvou skupině. Zatímco první skupina zdobila perníčky, druhá tvořila měšce a náramky. Následoval oběd a pečení trdelníku. V mezičase jsme měli k dispozici spoustu různých aktivit jako chůdy či hry s míčem. Po tomto zážitku jsme se všichni rozešli a strávili zbytek dne s hostitelskými rodinami.

Lucie Skuhrovcová, III.NG

Den 3

Dnes jsme byli v hlavním městě Maďarska v Budapešti. Na plánu bylo hodně věcí a byla to velmi zajímavá podívaná. Nejprve jsme dojeli k náměstí Hrdinů a prohlédli jsme si sochy slavných osobností z minulosti. Poté jsme jeli na asi sedmdesátiminutovou plavbu lodí, z které bylo vidět mnoho známých budov, obzvláště parlament.

Pak přišel na řadu rozchod, při kterém jsme si mohli koupit cokoliv v nákupním centru. Nakonec jsme měli naplánovanou prohlídku, při které jsme na závěr hráli Kahoot a měli jsme krátký rozchod, abychom se mohli porozhlédnout okolo. Byl to velmi nabitý den a všichni si ho moc užili.

Helena Livečková, III. NG

Den 2 
Dnes byl hudební den. V 8:30 nám začínal společný program, chvíli jsme se bavili ve skupinách a pak jsme přešli k prezentacím o tradičních hudebních nástrojích. Po obědě jsme jeli do národního parku Ópusztaszer a poté do labyrintu v Csillagösvény. Po našem výletu jsme měli volný večer, který jsme strávili s rodinami a už se těšíme na zítřek, kdy navštívíme Budapešť.

Tomáš Hrdlička, III.NG

Den 1

Včera jsme 4 žáci Tercie a dvě paní učitelky odletěli do Maďarska. Většina z nás letěla poprvé. Let byl krásný a bez problémů. Když jsme přistáli, odvezli nás přímo do města Csongrád, kde si nás odvezli naše rodiny k nim domů. Dnes ráno jsme prezentovali prezentace o našich zemích a pak hráli hry. Moc mě to bavilo. Po obědě jsme šli do jejich školy a celou nám ukázali. Nakonec jsme v laboratoři dělali pokusy. Moc se nám tu líbí.

Alžběta Vebrová, III.NG