Pozdrav z Regensburgu

Po delší době bych čtenáře našich stránek opět ráda informovala o dalším průběhu mého roku v Německu. Dlouhé zimní měsíce, kdy nebylo o čem psát, jsou za námi a my čeští studenti se teď těšíme na společné akce, které se dosud kvůli koronavirovým omezením nemohly konat. Ty teď sice v Bavorsku mírně povolují, ale vůbec se to nedá srovnávat se současnou příznivou situací v Čechách. Zde se většina žáků stále třikrát týdně testuje a jen velmi opatrně se mluví o možném sundání roušek alespoň při výuce, to ale nejdřív po Velikonocích.

Náš první společný výlet s Gastschülery ale neorganizovalo Euregio, nýbrž já 🙂 Dne 19. 3. jsme vyrazili do Regensburgu, vzdáleného dvě hodiny autobusem od Pasova. Počastí nám přálo, prohlédli jsme si centrum, gotickou katedrálu svatého Petra, a hlavně jsme měli příležitost se konečně seznámit a vyměnit si mezi sebou naše dosavadní dojmy z rozdílných německých škol a hostitelských rodin. Překvapilo nás, jak rozdílné zkušenosti máme my z Pasova a ti, kteří bydlí v malých bavorských vesnicích a městečkách, kde mají například o něco bližší vztahy se spolužáky. V Řeznu jsme viděli také nejstarší kamenný most na sever od Alp. Den jsme zakončili výšlapem na Dreifältigkeitsberg, odkud jsme měli krásný výhled na celé město. Přestože se zúčastnila většina českých studentů, úplně všichni jsme se zatím setkali pouze na online schůzce v únoru, takže se těšíme i na akce s ostatními. Na plánu je výlet do Mnichova nebo například Evropský den na univerzitě v Pasově.

Eliška Lohonková, 3. VG