Studentky Gymnázia v JOŽGymu

V rámci projektu spolupráce, kterou pro místní školy připravilo fitness centrum JOŽGym, jsme ve středu 19. 1. 2022 při hodině tělocviku vyrazily potrápit svá těla. Poté, co jsme se převlékly do sportovního oblečení, nás hned u vstupu do tělocvičny přivítal milý pan trenér Honza, který nám vysvětlil, co nás v následujících dvou hodinách čeká. Po rozdělení do dvojic dostala každá z nás tabulky s instrukcemi, kde a jaké cviky na kterých cvičebních strojích máme cvičit a jak máme své tréninkové výkony zapisovat. Údaje byly důležité proto, abychom si na konci tréninku mohly porovnat sílu, vytrvalost a vlastně veškeré fyzické schopnosti.

Jako při každém sportu je i při posilování potřeba dbát na správné provedení cviků, aby si člověk nesprávnou zátěží neublížil. Proto nám trenér na začátku ukázal, jak se na strojích cvičí, a my mohly vesele začít. Po krátkém protažení, zahřátí a rozcvičce jsme se tedy začaly potýkat s činkami a roztodivnými kladkostroji. Výběr strojů byl uzpůsobený tak, abychom posílily ruce i nohy. Po dvou hodinách náročného, ale senzačního cvičení jsme se fyzicky unavené, ale duševně odpočaté a energií nabité převlékly zpět „do školního civilu“, poděkovaly a rozloučily se – některé možná i s poznatkem, že se v dnešní době většina z nás opravdu málo hýbe. Na závěr musím říci, že to byla skvělá a obohacující zkušenost, a myslím, že jsem v JOŽGymu nebyla naposled.

Adéla Madarová, Gymnázium Vodňany