Vánoční (nejen čtenářská) dílna na GV

V pátek 17. 12. jsme u nás na gymnáziu přivítali milou návštěvu. Zavítali k nám páťáci ze ZŠ Bavorovská, pro které jsme s děvčaty z kvarty připravily vánoční program. Zatímco jedna třída vyráběla s paní ředitelkou ve vestibulu „santovské“ krabičky na své dárečky a hrála vánoční dobble, druhá skupina vstoupila do čtenářských koutků. Měly jsme připraveny hned tři. V každém z nich se četla nějaká knížka s vánoční či zimní tematikou. Děti se uvelebily na deky mezi polštářky a poslouchaly. Po čtení jsme si s dětmi povídaly, jak se těší na Vánoce, jestli si psaly letos o nějakou knížku a kam pojedou o prázdninách. Některé děti nám namalovaly či napsaly přání nebo složily krátké veršíky. Děti si také mohly z kolíčků na šňůře vybrat jazykový úkol z adventního kalendáře. Řada přišla i na voňavý vánoční čaj a výbornou vánočku, kterou pro nás upekl jeden šikovný tatínek. Všechny děti si odnesly malý dáreček na památku – jak jinak než čtenářský – záložku s logem GV a se svým jménem. Naším hlavním cílem bylo, aby se u nás děti cítily dobře. Věřím, že se to podařilo. Odcházely spokojené a veselé, jistě již jednou nohou na vánočních prázdninách.

Děkuji všem děvčatům za zapůjčení rekvizit, spolupráci, velkou pomoc a hlavně nadšení, se kterým se dětem věnovala. Hned 4. ledna na DOD se těšíme na další návštěvu, tentokráte ze ZŠ Alešova.

Mgr. Zdenka Vavrušková, Ph.D.