Brief an das Christkind

Stejně jako každý rok také letos psali žáci sekundy dopisy Ježíškovi, tentokrát do německého Engelskirchenu. Ačkoliv již asi na Ježíška nevěří, užívali si to. Procvičili jsme si slovní zásobu a naučili se psát dopis v němčině, včetně všech jeho náležitostí.

Přání se nesmí prozrazovat, přesto… velmi mě zahřálo u srdce, když jsem viděla, že pro mnoho dětí je největším přáním štěstí pro jejich rodinu a že více než na sebe myslí na své blízké. Dopisy jsou již na cestě do Německa a nezbývá než se těšit na odpovědi a malé dárečky.

Letos jdou děti na prázdniny dříve, takže si je budou moci vyzvednout pravděpodobně až v lednu.

Všem dětem přeji veselé Vánoce a ať se jim jejich přání vyplní.

Mgr. Zdenka Vavrušková, Ph.D.