V Praze pro zaslouženou odměnu

... aneb Speak dating junior a předávání ocenění za projekty v soutěži Vícejazyčnost je bohatství

19. listopadu se část kvarty podívala do Prahy na vyhlášení vítězů v soutěži Vícejazyčnost je bohatství. Měli jsme šanci seznámit se blíže se sedmi cizími jazyky a jejich kulturami. Byla tam vystavena spousta projektů, které byly ve formě od plakátů po 3D výrobky. Hezký den jsme zakončili cestou domů s náručemi plnými cen za naši tvrdou práci.

Denisa Ivančovová, IV. NG

V pátek 19. 11. jsme vyrazili do Prahy na Speak dating junior a na vyhlášení vítězných projektů v soutěži Vícejazyčnost je bohatství

Dopoledne jsme se zúčastnili programu Speak dating, kde jsme si dali „rande“ se sedmi různými světovými jazyky a naučili jsme se pár nových slov v každém z nich. Rodilí mluvčí nás seznámili se základy výslovnosti a několika slovíčky, řekli nám zajímavosti. Každé „rande“ trvalo rovných sedm minut a my se vystřídali u všech stolečků – „jazyků“. Poznali jsme blíže bulharštinu, rakouskou němčinu, vietnamštinu, běloruštinu, maďarštinu, řečtinu a lužickou srbštinu.

Potom jsme dostali občerstvení, které nám moc chutnalo, a mohli jsme si vyzkoušet několik kvízů a složit puzzle zemí Evropské unie. Za snahu jsme pak dostali hezká trička.

Kolem poledne jsme měli rozchod na Václaváku.

Odpoledne bylo slavností vyhlášení vítězů a předání cen. Spousta spolužáků se umístila a dostali jsme mnoho skvělých cen. Naše projekty byly v Evropském domě vystaveny.

Po programu, který jsme si velmi užili, jsme se vydali k autobusu a jeli domů.

Martina Kopencová a Barbora Samková, IV.NG