Exkurze v Praze

    Naši exkurzi jsme nezačínali přímo v Praze, ale v letním sídle Karla Čapka ve Staré Huti, kde nás čekal film o jeho životě a potom prohlídka muzea.
    Když jsme dorazili do Prahy, šli jsme se podívat k Petřínské rozhledně. Prohlídka Prahy začínala u Strahovského kláštera a dále pokračovala na Pražský hrad, do kterého jsme mohli vstoupit až po důkladné kontrole policií.
   Na Pražském hradě jsme se podívali do Katedrály Sv. Víta, kde jsme se dozvěděli něco o její historii. Naše cesta pokračovala přes Karlův most a okolo spousty zajímavých památek, až na Staroměstské náměstí, kde jsme se moc dlouho nezdrželi a postupovali jsme dál v prohlídce, jež končila na Václavském náměstí, kde nás čekal rozchod.
    Po rozchodu jsme se společně vydali k Vinohradskému divadlu, ve kterém jsme šli na představení Romeo a Julie, které bylo zároveň dojemné, ale i vtipné.
    Když skončilo představení, nastoupili jsme do autobusu a jeli jsme domů, sice unavení, ale spokojení.                                                    Sára Šídlová, IV. NG

   Ve čtvrtek 11. listopadu jsme byli na exkurzi v Praze a po cestě jsme se ještě stavili v muzeu Karla Čapka, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o jeho životě. Následovala procházka po památkách Prahy s průvodcem a poté divadlo: Romeo a Julie. Výlet se mi moc líbil a divadlo mě přimělo k tomu, abych si Romea a Julii také přečetla.

                                                                                          Martina Kopencová, IV. NG