Oktáva na Audienci u Václava Havla

Ve středu 24. února však nešlo o slavnostní audienci na Pražském hradě, setkali jsme se v pivovaru. V sládkově kanceláři. “V atmosféře věštící otevření další láhve piva”, jak hlásal popisek interaktivního webináře Knihovny Václava Havla. Vždyť kdo by se nepotřeboval trochu osvěžit během nekonečně dlouhé distanční výuky. A interaktivní workshop opravdu osvěžující byl. Lektorka Jana Šeráková využila pro aktivizaci studentů platformu Sutori, provedla nás s její pomocí po časové ose částí Havlovy tvorby a seznámila s jejím historickým kontextem. Skupinová práce se prolínala s videoukázkami a možností sdílet své názory. Workshop byl výborným vstupem do výukového tématu, které nás tento měsíc čeká. Jako gymnázium, které patří do sítě škol vlastnících Knihovničku Václava Havla, si velmi ceníme obohacující spolupráce s touto institucí.

Mgr. Marie Karfíková