Změna v nošení ochranných pomůcek z 22. 2. 2021

Vážení rodiče a zákonní zástupci,

a základě MIMOŘÁDNÉHO OPATŘENÍ Ministerstva zdravotnictví ze dne 22. 2. 2021 se od 25.2. nařizuje všem osobám mít ve všech vnitřních prostorech staveb (tj. i ve škole nebo školském zařízení) a na ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry na nose a ústech ochranný prostředek, kterým je:

1. Respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95)

2. Zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének.

Za náležitou ochranu dýchacích cest se již nepovažuje improvizovaná ochrana nosu a úst např. šála, šátek či látková rouška.

Ode dne 25. února 2021 od 00:00 hod. do dne 28. února 2021 do 23:59 hod. lze ještě místo ochranného prostředku dýchacích cest uvedeného výše (tj. respirátor, zdravotnická rouška nebo obdobný prostředek splňující uvedené podmínky) používat ve vnitřních prostorech budov i jiný ochranný prostředek dýchacích cest, který brání šíření kapének. Tedy i látkovou roušku.

Žádáme Vás, abyste žáky před vstupem do budovy školy nejdéle od 1. 3. 2021 vybavili jednorázovými rouškami nebo respirátory.

Děkuji za pochopení

Mgr. Jarmila Rybáčková, ředitelka školy

Znění mimořádného opatření je na odkazu níže:

Mimořádné-opatření-–-nošení-ochranných-prostředků-dýchacích-cest-s-účinností-od-25.-2.-2021-do-odvolání.pdf (mzcr.cz)