Sladká odměna za Vícejazyčnost

Také letos se naše škole – konkrétně třídy tercie a kvarta – zapojily do soutěže časopisu Kamarádi s názvem Vícejazyčnost je bohatství. Vytvořili krásné projekty, při nichž si rozšiřovali slovní zásobu v cizích jazycích – a to nejen v NJ a AJ. Projekty dokončovali většinou doma, protože ačkoliv jsme začali tvořit hned na začátku září, s odchodem na distanční výuku nám bylo společné dokončení projektů ve škole znemožněno. Vloni se naše škola umístila na předních místech v několika kategoriích a za odměnu jsme s žáky mohli vyrazit do Prahy do Evropského domu na speciální program Speak dating. Byl to pro ně skutečný zážitek a také i motivace pro práci na letošních projektech.

V letošní soutěži se opět zadařilo a žáci získali speciální cenu. Vzhledem k současné situaci, kdy je téměř veškerá společná zábava zakázaná, jsme je však nemohli vzít za odměnu do Prahy. Proto jsme se rozhodli to oslavit alespoň v malém. Obě třídy dostali výborný ovocný dort, kterým si zpříjemnili rotační výuku. Děkujeme nadaci Gymnázia za finanční dar.

Mgr. Zdenka Vavrušková, Ph.D.