FRESSH – Online meeting se Španěly, Portugalci a Bulhary

V rámci projektu Fressh, do kterého se naše škola od letošního září zapojila, pracujeme s žáky tercie na mnoha aktivitách. Velkou motivací jsou pro ně výjezdy do atraktivních zemí, jež jsou s námi v projektu – tedy Španělsko, Portugalsko, Bulharsko a Řecko. Momentálně jsou sice vzájemné výměny a výjezdy nemožné, přesto ale na projektu pracujeme. Od září si již naši žáci vyměnili se zahraničními žáky videa a dopisy, v nichž se navzájem představili – v angličtině i němčině. Během rotační výuky a kroužku NJ jsme také pro naše partnerské země vytvářeli krásná online vánoční přání a PF-ky. Někteří žáci si také procvičili cizí jazyky, když vytvářeli fotorecepty na typická česká vánoční jídla. Dále proběhla online soutěž o nejlepší logo projektu Fressh za Českou republiku. A včera se žáci mohli konečně poprvé setkat – prozatím alespoň online. Od 11:50 probíhal v jazykové učebně online meeting, při němž se poprvé účastníci projektu viděli naživo a mohli si anglicky zakonverzovat. Přestože jsou někteří žáci doma, někteří ve škole, jiní již na prázdninách podařilo se nakonec spojit s žáky a učiteli ze Španělska, Portugalska i Bulharska. Byla to první schůzka, takže ještě nebyla technicky úplně zvládnutá, ale do příště „vychytáme mouchy“ a těšíme se na další alespoň online meeting. Projekt je dvouletý a vzhledem k současné situaci byl již prodloužen, pevně tedy věříme, že v roce 2021 snad vyjedeme :o)

Děkuji všem dvaceti žákům za spolupráci a nadšení pro projektové aktivity a kolegyni Petře Kochrdové za pomoc.

Zde jsou ukázky některých přání a PF-ek. Tímto přejeme všem žákům, učitelům, zaměstnancům a příznivcům naší školy radostné a požehnané Vánoce a především hodně zdraví do celého nového roku.

Mgr. Zdenka Vavrušková, Ph.D

.