Je libo „MASO V PÍSKU“?

Dne 12. 11. 2019 se naše gymnázium zapojilo do matematické soutěže MaSo, která je organizována studenty z Matematickofyzikální fakulty.

Zápolí se v týmech na několika místech ČR v on-line čase. Týmy řeší ne zcela jednoduché příklady početní i logické. Jen správná řešení umožňují soutěžícím postupovat tematickou hrou. Letošní herní scénář nabízel letecké putování po mapě do různých světových center, v nichž bylo možno získat tzv. zážitkové body. Počet získaných bodů rozhodoval o umístění v soutěži.

Gymnázium ve Vodňanech vyslalo 2 týmy na MaSo na Gymnázium Písek. Reprezentovali nás Jana Hojková, Adéla Konečná, Aleš Sochor, Marek Heřman, Vojtěch Holý, Martina Böhmová, Jan Hryzbil a Jakub Vlček. Z asi tří set soutěžních týmů jsme se umístili zhruba uprostřed.

Děkuji našim studentům za účast a snahu. Ivana Kalivodová