Oslavy 17. listopadu na gymnáziu Vodňany

I naše škola slaví 30. výročí pádu komunismu. Oslavy začaly již v září, kdy proběhla beseda s blízkým spolupracovníkem Václava Havla panem Michalem Žantovským. V říjnu následovala přednáška jednoho ze studentských vůdců pana Martina Mejstříka. Jak vypadal listopad 1989 konkrétně ve Vodňanech, zjistili naši studenti ze zajímavých workshopů „SAMETOVÉ VODŇANY“ vedených paní Mgr. Jitkou Velkovou ve vodňanské galerii.

Těžiště oslav proběhne ve středu, kdy naši školu navštíví známý český herec a jedna z hlavním tváří listopadu 1989 v naší zemi pan Jan Potměšil. Ve čtvrtek budou moci studenti přinést typické věci pro 70. a 80. léta a v pátek mohou přijít do školy oblečeni ve stylu Discopříběh.                                        Mgr. Michael Sekyrka