Erasmus+, eTwinning a Itálie

Ve dnech 22.10. 2019 -24.10. 2019 proběhla návštěva partnerských škol ve městech Mestre a Quarto dAltino. Cílem návštěvy bylo navázání nové spolupráce a případná účast vodňanské školy v projektu Erasmus plus.

Tento projekt poskytuje výměnu žáků mezi školami v rámci týdenních setkání. Výhodou Erasmu plus je, že je pro studenty bezplatný, veškeré náklady jsou hrazeny z prostředků tohoto projektu. Naše škola má zájem na spolupráci, klíčové bude rozhodnutí vedení italských škol v následujících měsících. Setkali jsme se s vedením obou škol a zároveň jsme je pozvali na reciproční návštěvu do Vodňan.

Obě města se nacházejí v turisticky atraktivním regionu Benátsko nedaleko měst Benátky a Padova. Již během této první návštěvy byla domluvena účast naší školy na projektu eTwinning. V rámci eTwinningu budou žáci naší i jedné z italských škol komunikovat prostřednictvím sociálních sítí v anglickém jazyce.

                                                                                                                                                          Mgr. Michael Sekyrka