Exkurze za včelkami a krokodýly

V úterý 18. 6. 2019 byla I. NG společně se dvěma studenty z I.VG a německými studentkami Katjou a Terezou (výměnný pobyt) na výletě v Protivíně. Zde jsme dokončili program „VČELY“.

Žáci byli rozděleni na dvě skupiny. První skupina si mohla vyzkoušet včelařské oblečení a dozvěděla se, čím se omámí včely, aby se k nim mohli dostat včelaři. Druhá skupina dostala různé fotky a měla popsat, co se na nich odehrává. Nakonec se fotky seřadily za sebe, aby vytvořily rámky ve „včelím úlu“. Obě skupiny se potom prohodily.

Po dokončení dopoledního programu „VČELY“ jsme se vydali ke krokodýlí zoo, před níž jsme se ještě nasvačili. Opět byly vytvořeny dvě skupiny. Žáci, kteří byli nasvačeni, šli s paní učitelkou Kochrdovou do krokodýlí zoo. Zde jim instruktoři pověděli různé zajímavosti a příběhy o konkrétních krokodýlech. Nejvíce žáky zaujal největší aligátor a to krokodýl mořský. Dále pak bílí krokodýli (albíni). Naopak nepříjemné bylo horko uvnitř zoo. Ale bez toho by aligátoři nemohli přežít.

Druhá skupina se s paní učitelkou Vavruškovou vydala do místní kaplanky, kde byly vystavené obrazy, kostry zvířat a různé památky postavené ze špejlí (např. Eiffellova věž, Karlštejn a další). Byla zde také výstava věnovaná protivínskému rodákovi spisovateli a výtvarníkovi Jiřímu Kolářovi s různými zajímavými výtvarnými technikami, které vytvořil. Po zhlédnutí se opět skupiny vyměnily.

Na závěr jsme se ještě občerstvili a vydali se na autobus, kterým jsme se vrátili zpět do Vodňan. Všem se výlet moc líbil.          

                                                                                                             Lenka Ženíšková, I. NG