Úspěch v soutěži „Mladý módní návrhář 2018“

Naše studentky uspěly ve výtvarné soutěži

Ve výtvarné soutěži se umístilo šest studentek naší školy – z I.NG Monika Kačerová a Sandra Lexová, z II.NG Kateřina Šlosková a Angelina Shcherbanyuk a z IV.NG Tina Zuzaňáková a Anna Kavanová.

Odbornou porotu zaujaly jejich módní návrhy šatů. Do soutěže bylo zasláno přes dvacet návrhů, které vznikaly během estetické výchovy. Všechny studentky, které tuto výtvarnou výzvu zpracovaly, udělaly za velmi krátkou dobu obrovský kus práce a velký posun vpřed. Módní návrhová kresba totiž spojuje hned několik výtvarných rovin současně (lidská postava, proporce, pohyb, střih oděvu, barevné kombinace, představa a znázornění správného typu materiálu, inspirace, výtvarná technika…) Ve fotogalerii pod článkem jsou některé návrhy na ukázku.

Děkujeme všem, kteří se soutěže účastnili, a gratulujeme vítězkám.

Výsledková listina: http://www.sostrebon.cz/a-1100-mlady-modni-navrhar-2018-pozvanka-na-vyhodnoceni.html

Mgr. Lucie Jílková

All-focus