Blok ČJ – Čteme Havla

Při bloku českého jazyka jsme se zapojili do čtenářské kampaně Číst Havla. Jejím cílem je seznamovat žáky základních škol a studenty středních škol s krátkými úryvky textů tohoto autora, ukázat skrze texty jeho neobyčejný životní příběh a postupně naučit mladé lidi interpretovat osobnost a myšlenky Václava Havla. Nejprve jsem zhlédli krátká videa, v nichž vybrané Havlovy texty přečetly známé osobnosti blízké dnešním dospívajícím: herec Lukáš Jůza, zpěvák Artway a youtuber KOVY. Šlo o následující díla: Dopis Gustávu Husákovi (politický text), Továrna Dobrovka (pohádka pro nejmenší čtenáře), Prase (satirický text). S každým textem byly spojeny zajímavé tvořivé úkoly. Díky jejich splnění můžeme soutěžit o knihovničku Václava Havla pro naši školu, o což se pokusíme.

Mgr. Marie Karfíková