Zprávičky z Irska

Zde v Dublinu chodím do smíšené irské školy, ale v mém ročníku se převážně mluví anglicky. Chodím do tzv. Transition Year, což je dobrovolný ročník zaměřený na psychický vývoj žáků a nasbírání pracovních zkušeností. Navštěvuji zde školu pro kterou je typická školní uniforma spíše sportovnějšího typu. Dostal jsem ji k zapůjčení, ale je pro mě velký nezvyk nosit sportovní oblečení do školy, takže si uniformu beru pouze ve dny, kdy máme tělesnou výchovu a box.
Předměty ve škole jsou velmi pestré a moc se neopakují. Učím se zde angličtinu, němčinu, čínštinu, irštinu, matematiku, dějepis, zeměpis, informatiku, religionistiku, výtvarku, biologii, tělesnou výchovu a box. Je zde také dalších 5 hodin, ve kterých se zaměřují na sebepoznání a nasměrování budoucí kariéry.
Učitelé a žáci jsou ve škole velmi milí a přátelští. S několika spolužáky jsem již v kontaktu a trávíme spolu volný čas.

Jiří Buk, 3.VG