Erasmus Day

Dne 15. října 2024 proběhl na Základní škole a Gymnáziu Vodňany Erasmus Day. Škola se tímto připojila k celorepublikové akci Erasmus Days, kterou každoročně pořádá Dům zahraniční spolupráce.

Program Erasmus+ je iniciativou Evropské unie, která podporuje zahraniční mobilitu studentů a pedagogů středních i vysokých škol. Studenti a učitelé mají možnost vycestovat na zahraniční pobyt až na 12 měsíců.

Smyslem Erasmus Days je zviditelnit projekty realizované v rámci programu Erasmus+ a ukázat jejich přínosy. Účastníci zahraničních mobilit i organizátoři tak mají příležitost podělit se o své zkušenosti a úspěchy se širokou veřejností a zájemci o studium v zahraničí.

Žáci gymnázia na této akci sdíleli své zážitky z krátkodobých i dlouhodobých pobytů v zahraničí se svými mladšími spolužáky a žáky základní školy.