Virtuální realita v hodinách AJ

Ve třídě II. NG probíráme téma Londýn, se kterým jsme se začali seznamovat také pomocí VR brýlí (brýle pro virtuální realitu) a QR kódů. Žáci se rozdělili do dvojic, dostali pracovní list, připravili si své mobilní telefony a dali se do práce. Nejprve si museli načíst jednotlivé QR kódy, které byly připraveny různě po třídě. Tam se jim načetly zadané webové stránky, ve kterých měli za úkol vyhledat různé informace (otevírací dobu muzea, cenu vstupenek na London Eye, výšku a jméno nejvyšší budovy v Londýně, tituly některých členů královské rodiny atd.) Poslední QR kód je zavedl k VR brýlím, na kterých zhlédli pětiminutovou prohlídku Londýna a měli zaznamenat několik odpovědí do pracovního listu. Hodina je sice náročnější na přípravu, ale žákům se hodina líbila a vyhledávání informací na cizojazyčných stránkách bude hodit i v budoucnu, proto se v dohledné době společně podíváme do virtuálního Londýna znovu a objevíme další hezká místa.

Mgr. Petra Kochrdová