Nejaktivnější středoškolák – naše studentka v TOP 25

Loňská maturantka Alžběta Tlapová kromě svých školních povinností hravě zvládala mnoho mimoškolních aktivit, za které byla po zásluze odměněna a umístila se v řebříčku pětadvaceti nejaktivnějších středoškoláků.

Jak jsi našla soutěž o nejaktivnějšího středoškoláka?
Jednoduše. Stačí dát like FB stránce nebo odebírat novinky stránky Prostredoskolaky.cz. Soutěží však existuje mnoho. Pokud vám je škola nedokáže nabídnout, hledejte sami!

Chtěla jsi vůbec svoje aktivity veřejně prezentovat nebo ti stačilo, jak jsi aktivní?
Nad přihlášením do soutěže jsem uvažovala už nějaký ten rok. Do soutěže jsem se ale nakonec rozhodla jít ze tří důvodů.
a) Poznat inspirativní lidi, kteří vás mohou posunout a inspirovat dál
b) Ukázat učitelům, že ne všichni sedí u PC 24/7 a ukázat, že dokážete mnohem víc, jen oni vás nedokáží podpořit a mají vás jako jednoho z mnoha.
c) Inspirovat ostatní studenty a ukázat jim, že nezáleží na věku, ale na odhodlání dělat svět lepším, a jít si za svým snem.

Máš mezi „soutěžícími“ nějaké známé?
Neměla. Mám. Protože mě vybrali mezi TOP 25, zúčastnila jsem se i poznávacího víkendu v Jizerských horách.

Co tě nejvíc žene kupředu?
Zodpovědnost, příležitost, podpora, ochota a důvěra druhých, boření tradic a stereotypů, hledání nových cest na otázku proč, nedůvěra učitelů v nás samotné a nezájem o naše zájmy a aktivity mimo školu, třídní učitelka, která mě vždy vyslechla a podpořila.

Jak skloubíš svoje aktivity na vysoké škole?
Asi takto. Přijdete domů ze školy s pocitem, že jste se opět nedozvěděli dostatek nových informací oproti času, který jste tam proseděli. Sednete ke stolu a před sebou máte dvě možnosti, strávit odpoledne + večer bezmyšlenkovým biflováním, s jehož výsledkem nikdy nebude učitel spokojený, nebo přípravou víkendové akce (s výchovnými cíli) pro 50 dětí. Nemyslím si, že VŠ je nějaká nemoc, nebo omezení. Střední škola mě naučila, že pokud se člověk chce rozvíjet v tom, co mu jde, a škola nedokázala uchopit jeho silné stránky, musí se vzdělávat mimo ni.

Děkuji za upřímná slova, inspiraci a užitečnou zpětnou vazbu. Přeji hodně sil a odhodlání do další práce na sobě a budu ráda, když budeme moci tvoje kroky sledovat i v příštích letech.

Henrieta Hynek

Propagační video soutěže

Video ze společného víkendu v Jizerských horách

Fotogalerie z vyhlášení v sídle pobočky Microsoft
Popis TOP 5 nejaktivnějších středoškoláků