Další německý student u nás na Gymnáziu

Michael Zwiesel 2Milí studenti a učitelé mi tento týden velice zpříjemnili a díky nim jsem zažil spoustu zajímavých okamžiků. Díky tomuto týdnu na Gymnáziu jsem se o něco více zlepšil v českém jazyce a zároveň jsem si našel další zahraniční kamarády.

Jaké jsou rozdíly mezi Gymnáziem Vodňany a Gymnáziem Zwiesel? Jsou studenti jiní, je výuka v něčem odlišná?

Rozdílné je, že zde má každý ročník svou vlastní třídu, kdežto u nás ve Zwieselu tomu tak není. Máme pouze jednu přestávku na svačinu. Zdá se mi, že máme více domácích úkolů, ale to za jeden týden u vás ve škole nemůžu poznat. Rozdíl je také v tom, že u nás nesmíme používat mobilní telefony celý den.

Co jste navštívil přes týden odpoledne? Kde se Vám nejvíce líbilo?

V úterý jsme společně s mým hostitelem byli v Českých Budějovicích, prohlédli jsme si centrum se známou Samsonovou kašnou, poté jsme navštívili multikino Cinestar. Ve středu mě má hostitelská rodina vzala na blízký zámek Hluboká, kde mě zaujala architektonická krása stavby. Zde se mi líbilo nejvíce.

Uvítal byste možnost pobýt na Gymnáziu Vodňany delší dobu?

Ano, pro mne by nebylo těžké si to představit, protože se mi zde velice líbilo.

Jak hodnotíte pobyt v hostitelské rodině a město Vodňany?

U rodiny mého hostitele jsem se měl výborně. Rodina se o mě nepřetržitě starala a Petrova maminka výborně vařila. Vodňany se mi velice líbí, protože se tu lidé znají a panuje tu klidná atmosféra.

Mgr. Marie Karfíková