Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE)

3176_DOEA_Master Logo_TDOEIA_Ciph+country3

Gymnázium Vodňany se zapojuje do mezinárodního vzdělávacího programu

The Duke of Edinburgh`s International Award.


Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE*) je prestižní vzdělávací program pro mladé lidi. Napříč 140 zeměmi světa již absolvovalo více než 8 milionům úspěšných absolventů. DofE bylo založeno britskou královskou rodinou a těší se vysoké mezinárodní prestiži. Program je uznáván mezinárodními školami, zahraničními univerzitami i zaměstnavateli jako známka kvality uchazečů.

Mladí lidé si v rámci rozvoje talentu, sportu, dobrovolnictví a v dobrodružné expedici stanovují individuální cíle, kterých chtějí v daných aktivitách dosáhnout ve třech úrovních – bronzové, stříbrné a zlaté.

Ze stránek www.dofe.cz: „Z programu DofE si odneseš jen tolik, kolik do něj vložíš, protože v něm stejně jako v životě k opravdovému úspěchu nevedou žádné zkratky. Za vložené úsilí navíc získáš prestižní certifikát – Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu – který ti předají významné osobnosti z České republiky či Velké Británie a jenž ti může pomoci k přijetí na vysokou školu nebo do vysněného zaměstnání.“


Zahajovací schůzka zájemců o účast v programu DofE se konala
v úterý 13. prosince 2016 ve 13,35 ve třídě IV. VG
Koordinátoři projektu jsou Ing. Henrieta Hynek a Mgr. Luděk Polák

* Program DofE založil v roce 1956 manžel britské královny Alžběty II. princ Philip, vévoda z Edinburghu (proto název DofE – zkratka Duke of Edinburgh), společně s německým pedagogem a velkým propagátorem zážitkové pedagogiky Kurtem Hahnem a vedoucím první úspěšné expedice na vrchol Everestu lordem Huntem.