Jiří Padevět – Průvodce krvavou historií

see V úterý 7. listopadu přijal naše pozvání pan Jiří Padevět – ředitel nakladatelství Academia, držitel ceny Magnesia Litera za knihu  follow Průvodce protektorátní Prahou. Víc než spisovatelem nebo historikem je průvodcem temným obdobím konce druhé světové války, poválečného bezvládí, divokého odsunu německého obyvatelstva a nástupu moci komunistické strany.

source V průběhu dvou hodin studentům přiblížil události, které se v učebnicích dějepisu v této podobě nedočtou. Citlivě naznačil hrůzné zkušenosti vězňů z transportů smrti, svědků přihlížejících jejich utrpení, partyzánský odboj a brutální odezvu na něj. Studenti využili vymezený čas a kladli otázky k historii, k práci nakladatele, sbírání materiálu v archivech a k tvorbě nového pořadu Krvavá léta, který mají možnost shlédnout i na hodinách dějepisu.

follow url Děkujeme za návštěvu a doufáme, že se s našim hostem někdy v budoucnu uvidíme pro změnu v Praze a bude nám opět průvodcem.

http://www.beachgroupcommercial.com/dqx/8604 Henrieta Hynek

jiri padevet plakát jpg