Výuka v blocích – cizí jazyky

click Tentokrát jsme předvánoční blok věnovali německým projektům. Prvním projektem byla příprava pozvánky, kuchařské knihy a pohoštění na narozeninovou oslavu. Druhým bylo plánování třídního výletu, vyhledávání zajímavých lokalit  ve Švýcarsku a popis trasy. Začali jsme praktickou částí – přípravou pohoštění  a vyhledáváním turistických cílů ve Švýcarsku.

http://adsgenie.com/dit/8826 Mladší žáci se rozdělili do několika menších skupin a každá skupina z připravených surovin vykouzlila mnoho dobrot – viz přiložené fotografie. Starší studenti si nejprve prohlédli materiály, které jsme jim nabídly k dispozici, například prospekty, letáčky, mapy a pohlednice turisticky atraktivních míst v dané zemi.

source Poté se rozdělili do dvou skupin. Dívčí skupina pomocí internetových stránek naplánovala trasu a vytvořila plakát s mapou a fotografiemi. Chlapecká skupina jejich projekt doplnila o průvodní text v němčině. Po téměř dvouhodinové práci jsme se dali do úklidu a focení celého pohoštění a plakátu.

http://www.chalkstreamflyfishing.co.uk/dau/618 V druhé části dopoledne jsme všichni zasedli zpět do lavic a studenti se za doprovodu anglických vánočních písní pustili do další práce. Sepisovali ingredience a postupy přípravy jednotlivých receptů, které zároveň doplňovali vlastními fotografiemi. Na závěr našeho bloku mohli všichni připravené pochoutky nejen ochutnat, ale také pozvat ostatní spolužáky, aby se i oni potěšili jídlem, které lahodilo jak chuťovým buňkám, tak oku.

daily chart forex V příjemné atmosféře – a rozhodně ne hladoví – jsme se rozloučili a těšíme se na další společné projekty.

Mgr. Petra Kochrdová, Mgr. Zdenka Vavrušková, PhD.

prosinec 2016 III 140.JPG
prosinec 2016 III 141.JPG